Margie Stull

Winners – 2016 Horseshoe Tournament

Missouri State Knights of Columbus Horseshoe Tournament

Scott City, Missouri August 19, 20, 21, 2016

 

MEN

Class A

1st Steve Barteau & Jim Klump, St. Charles, 823

2nd Danny Dallas & Eric Roth, Ste. Genevieve, 1037

3rd Andy Miller & Brad Hogenmiller, Ste. Genevieve 1037

4th Kevin Bahr & Dave Bahr, Ste. Genevieve 1037

Class B

1st Jason Portell & Jared Portell, Old Mines, 5936

2nd Floyd Sansoucie & Lloyd Boyer, Desoto, 1185

3rd Brian Burger & Kirt Burger, Scott City, 6420

4th Al Derhake & Dave Becher, St. Charles, 823

Class C

1st Tony Valle & Jeff  Guenther, Old Mines 5936

2nd Elmer Buente & Brain Timmermeier, Cottleville, 7198

3rd Mitch Benedict & Matt Hoven, Flint Hill, 9023

4th Jason Busch Jost & Ron Pringer, Wardsville, 8399

Class D

1st Bob Burnett & Jim Burnett, Jackson, 6405

2nd Derek Jones & Brad Robertson, Cottleville, 7198

3rd Aaron Braun & Keller Basler, Bloomsdale, 1848

4th Sam Katzung & Steve Katzung, Villa Ridge, 8073

Class E

1st Mike Miller & Bill LeGrand, Scott City, 6420

2nd Chad Schlosser & Darryl Schlosser, Scott City, 6420

3rd Chris Freese & Tom Pancet, Desoto, 1185

4th Pat Hermann & Scott Klunt, St. Charles, 823

Class F

1st Joe Degonia & Jordan Kincaid, Old Mines, 5936

2nd Richard Moliton Jr. & Jason Schwoeppe, Dutzow, 1927

3rd Scott Politte & Rodney Newbury, Desoto, 1185

4th Dillon Glastetter & Gabe Kielhofner, Oran, 4311

Class G

1st Ken Bruce & Larry Schuettenberg, Duchesne, 2951

2nd Danny Pieper & Doug Schulte, Flint Hill, 9023

3rd Andy Hunsel & Darrin Pieper, Flint Hill, 9023

4th Danny Forehand & Ryan Dennis, Oran, 4311

Class H

1st Jeff Sachs & Bill Alterson, St.Paul, 6415

2nd Adam Pettus & Jason Gettinger, Ste. Genevieve, 1037

3rd Bob Roth & Brent Patzner, Desoto, 1185

4th Scott Musgrave & Jon Zeilman, Duchesne, 2951

WOMEN

Class A

1st Tori Vandeven & Jennifer Braun, Leopold, 5898

2nd Michelle Basler & Jenifer Gegg, Ste. Genevieve, 1037

3rd Cori Stoverink & Carolyn Schreckenberg, Leopold, 5898

4th Amy Pobst & Diane Menz, Oran, 4311

Class B

1st Melanie Zerr & Kim Sachs, St. Paul, 6415

2nd Sara Maschmann & Cassie Dennis, Oran, 4311

3rd Melissa Lincoln & Heather Seiler, Leopold, 5898

4th Peggy Hollingsworth & Tanya Kaincaid, Old Mines 5936

Class C

1st Erika Giesler & Paula Eichhorn, Ste. Genevieve, 1037

2nd Kelly Eeftink & Tina Bodenstein, Leopold, 5898

3rd Dawn Basler & Debbi Oberle, Ste. Genevieve, 1037

4th Bev Hoeft & Lori Fumagalli, Washington, 1121

Class D

1st Lacie Luttrell & Taylor Oberle, Ste. Genevieve, 1037

2nd Norma Basler & Tina Gegg, Ste. Genevieve, 1037

3rd Veronica Moore & Tiffany Schaefer, Oran, 4311

4th Renco Fisher & Khristi Pierceall, Hannibal, 907

 

 

SENIORS

 

1st Edward B. Pashia & Ronald LeGrand,  Potosi, 15935 & Dexter, 6515

2nd Joe Scharenburg & Joe Schreckenberg, Leopold, 5898

3rd Richard Dudenhoeffer & Gerald Siebeneck, Linn, 4838

4th Clarence Surmeier & Jerry Blanc, High Ridge, 8588

Leave a Comment

Your email address will not be published.